خانه » پروفیل کناف ، عرضه و فروش پروفیل کناف

پروفیل کناف ، عرضه و فروش پروفیل کناف

پروفیل کناف یا مقاطع فولادی کناف از شکل دهی ورق‌های فولادی گالوانیزه به روش نورد سرد تولید می‌گردد. معمولا قطر ورق این پروفیل‌ها بین 3 تا 6 میلیمتر می‌باشد. پروفیل کناف به دو دسته پروفیل‌های گالوانیزه سقفی و دیواری تقسیم می‌ شوند. در ایران بیشتر پروفیل‌ها و سازه‌های سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل کناف یا مقاطع فولادی کناف

 

اجزای تشکیل دهنده پروفیل کناف یا مقاطع فولادی

سازه C (استاد):

استاد، به عنوان قسمت عمودی ساختار قاب فولادی در دیوارهای خشک یا دیوار کاذب کناف به کار می‌رود. این سازه‌ها به صورت قائم و در فواصل ۴٠ ,۳٠ یا ۶٠ سانتیمتر از یکدیگر نصب شده و به عنوان زیرسازی برای نصب پنل ها عمل می‌نمایند. مقطع این پروفیل C شکل بوده و در اندازه های۵۰،۷۰ و ۷۵، ۱۰۰ میلیمتر (عمق جان) و در دو نوع بر اساس استانداردهای DIN  و NF تولید و عرضه می‌شود.

 شرح کالاضخامت
(میلیمتر)
عرض
(میلیمتر)
ارتفاع
(میلیمتر)
واحد یک بندیل
(متر)
 استاد C260/626401440
 استاد C500/65035720
 استاد C700/67040540
 استاد C1000/6100100450

سازه U (رانر):

رانر، به عنوان قسمت افقی ساختار قاب فولادی در دیوارهای خشک به کار می‌رود. این سازه در کف وسقف اجرا شده و به عنوان هادی استادها عمل می‌کند. همچنین، این سازه در بخش‌های افقی بازشوها نیزاستفاده می شود. مقطع این پروفیل U شکل بوده و در اندازه‌های ۵۰،۷۰ و ۷۵، ۱۰۰ میلیمتر، در دو نوع بر اساس استانداردهای DIN وNF  تولید و عرضه می‌شود.

سازه تراز:

این سازه در فصل مشترک دیوار و سقف، به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می کند. همچنین، این سازه می تواند نقش باربری داشته باشد و به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف عمل نماید و یا به عنوان یک عضو الزامی در ساختارهای دارای عایق بندی صوتی یا دارای کد حریق نیز به کار گرفته شود. علاوه برکاربردهای مذکور،از این سازه جهت زیرسازی در محل شکست‌های سقف نیز استفاده می شود. سازه تراز در دو نوع با نام های UD28 با مقطع ناودانی و L25  با مقطع نبشی تولید و عرضه می شود.

سازه سقفی:

این سازه جزء اصلی زیرسازی سقف‌های کاذب D112 را تشکیل داده که به عنوان سازه باربر و یا سازه پنل خور عمل می‌کند. مقطع این سازه C شکل بوده و در دو نوع با نام‌های CD60  و F47  تولید و عرضه می‌شود. در محل هایی که نیاز به کد حریق دارد از سازهCD60 استفاده می‌شود.

سازه UD28 :

در فصل مشترک دیوار و سقف به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می کند. همچنین ، این سازه می تواند نقش باربری داشته باشد و به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف عمل نماید و یا به عنوان یک عضو الزامی در ساختار های دارای عایق بندی صوتی یا دارای کد حریق نیز به کار گرفته شود. علاوه بر کاربردهای مذکور ، از این سازه جهت زیر سازی در محل شکست‌های سقف نیز استفاده می‌شود. مقطع این پروفیل ناودانی شکل می‌باشد.

سازه CD60 :

جزء اصلی زیرسازی سقف کاذب D112 را تشکیل داده که به عنوان سازه باربر و یا سازه پانل خور عمل می‌کند. مقطع این سازه C می‌باشد.

سازه L25 :

در فصل مشترک دیوار و سقف به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می‌کند. همچنین ، این سازه می‌تواند نقش باربری داشته باشد و به عنوان تکیه گاه در حاشیه سقف عمل نماید و یا به عنوان یک عضو الزامی در ساختار‌های دارای عایق بندی صوتی یا دارای کد حریق نیز به کار گرفته شود. علاوه بر کاربرد‌های مذکور ، از این سازه جهت زیر سازی در محل شکست‌های سقف نیز استفاده می‌شود. مقطع این پروفیل L شکل می‌باشد.

سازه F47 :

جزء اصلی زیرسازی سقف کاذب D112 را تشکیل داده که به عنوان سازه باربر و یا سازه پانل خور عمل می کند. مقطع این سازه C می‌باشد.

بسته بندی و حمل و نقل :

 • پروفیل یا مقاطع ابتدا در بسته های کوچک بسته بندی میشود و از به هم بستن این بسته ها به وسیله تسمه‌های فلزی بسته‌های بزرگتر ایجاد می‌گردد.
 • از بلند کردن بسته‌های مقاطع بوسیله این تسمه‌ها باید اجتناب کرد، چرا که احتمال پارگی تسمه در اثر وزن مقاطع و آسیب دیدن آنها وجود دارد.
 • در هنگام برش و حمل این مقاطع باید از دستکش مخصوص استفاده گردد چرا که در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی دست‌ها وجود دارد.
 • برای اطلاع از آخرین قیمت محصولات کناف ، جدیدترین لیست قیمت را  از صفحه ذیل دانلود کنید.

  دانلود لیست قیمت دیوار کاذب کناف

  دیوار کاذب کناف

  دیوار کاذب کناف

  انواع پروفیل کناف (مقاطع فولادی) را از کجا بخریم؟

  سوالی که پیش می آید این است که پروفیل کناف را از کجا بخریم که قیمت آن مناسب باشد و کیفیت مطلوب داشته باشد و اینکه با توجه به تنوع محصول چه نوعی از این محصول تهیه کنیم و سرانجام اینکه اجرای کناف را به چه کسی بسپاریم که کیفیت کار مناسبی داشته باشد و جواب این که: شرکت مهندسی و بازرگانی ابررسازه (مدرن دکور) با بیش از یک دهه سابقه در واردات و عرضه محصولات کناف ایران و خدمات اجرای این محصولات آماده ارایه مشاوره به همه همکاران و هموطنان ارجمند میباشد برای اطلاع از قیمت مقاطع کناف و زمان مورد نیاز برای اجرای آن با شماره های زیر تماس بگیرید:

  بیدگلی
  09903730377  , 02136288461