خانه » وبلاگ ابرسازه » محصولات کی پلاس (کناف) » کناف چیست؟

کناف چیست؟

کناف

کناف، صفحاتی روکش دار و غالبا گچی هستند که امروزه در صنعت ساختمان سازی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند که عمده دلایل آن زیبایی ظاهری، سرعت نصب و اجرای بالا، تنوع فوق العاده و … هستند. کناف همان نسل جدید گچ محسوب می شود که تقریبا در تمامی امور ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

از ورق های کناف در دیوار ها و سقف های هر بخشی از ساختمان با توجه به کاربرد و شرایط محیط و همچنین سلیقه کارفرما، می توان استفاده کرد. انواع مختلف پانل های گچی، چوبی و … به جهت کناف کاری در بخش های مختلف ساختمان در بازار موجود هستند. تیم متخصص و مجرب رویاهوس، با ایده های خلاقانه خود و بهره وری از به روز ترین متد ها و طراحی های ساختمان سازی داخلی و همچنین استفاده از باکیفیت ترین مواد، ساختمانی شیک، زیبا و قطعا موردپسند شما تحویلتان می دهد.

کناف چیست؟

در تعریف کلی از اینکه کناف چیست؟ باید بگوییم که در حقیقت کناف نوعی صفحه روکشدار گچی می باشد که سال ها پیش توسط برادارن کناف در شرکت کناف تولید شده است. قدمت این نوع مصالح ساختمانی به بیش از 80 سال پیش برمی گردد و از پرطرفدار ترین مصالح ساختمانی تا به امروز شناخته شده است. شرکت کناف توسط برادارن کناف در سال 1932 میلادی بنیان گذاری شده است و تا به امروز از جمله شرکت های کناف و تولید کننده مصالح ساختمان سازی در جهان می باشد.

بررسی اجرای کناف

اجراو نصب کناف در سقف بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است، قابلیت انعطاف پذیری کناف باعث شده تا بسیاری از مخاطبین به این نوع سقف جذب بشوند و از آن در دکوراسیون منازل، ادارات و … خود استفاده نمایند. از کناف می‌توان در واحد های اداری و تجاری استفاده کرد و قابلیت نورپردازی این سقف باعث شده تا زیبایی منحصر به فردی در دکوراسیون داخلی خانه ایجاد شود. به دلیلی سبک بودن سقف کناف، نصب و راه اندازی آن بسیار آسان و راحت می‌باشد و جا به جایی این سقف می‌تواند در مدت کوتاهی انجام شود.

تکنیک های افزایش عمر کناف دیوار

مقدمه کناف دیوار یک جزء مهم در دکوراسیون داخلی است که توسط بسیاری از افراد برای زیبایی و جلوه دادن به فضاهای داخلی استفاده می شود. […]
مقالات کناف

مجموعه سوالات مربوط به کناف و سقف کناف

1استحکام سقف کناف بیشتر است یا سقف رابیتس؟
از نظر مقاومتی چون پانل های کناف با سازه های فولادی به سقف اصلی متصل میشوند هم دارای استحکام بیشتری هستند و هم از نظر وزنی بسیار سبک تر از سقف رابیتس میباشد.
2برای اجرای سقف کناف احتیاج به جوشکاری است؟
3زیرسازی کناف و سقف کناف چطور باید انجام شود؟
4برای بازسازی ساختمان می توانیم از کناف و سقف کناف استفاده کنیم؟
5اجرای کناف چه مقدار زمان می برد؟

سقف کاذب

سقف کاذب یک پوشش جدید برای سقف اصلی است. افراد زیادی به این نوع پوشش سقف گرایش پیدا کرده اند. این پوشش زیبایی سقف را بیشتر کرده و می توان تاسیسات و سیم کشی ساختمان را به وسیله آن پوشش داد. سقف کاذب نوعی سقف ثانویه برای ساختمان است و جای نصب آن در پایین سقف اصلی است که به دیوارها و سقف اصلی متصل می شود. این سقف که ایراد سقف را پوشش می دهد، دغدغه زیبایی ظاهری را از جهت سیم کشی های ساختمان پوشش می دهد. تحمل بار سقف کاذب بر عهده سازه ساختمان است. اولین بار این ژاپنی ها بودند که از سقف کاذب استفاده می کردند و بعدها انگلیسی ها برای آکوستیک کردن سالن های تئاتر از این نوع سقف استفاده کردند. اما ثبت اختراع آن به دست آمریکایی ها انجام گرفت. یعنی با گذشت زمان آمریکایی ها آن را توسعه دادند و آن را قابل دسترس کرده و به نام خودشان ثبت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *